Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije
Katedrala Poreč

Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije
Katedrala Poreč

Pomagati je lako

Zajednička akcija Hrvatskog Caritasa i tvrtke Lidl Hrvatska Hrvatski Caritas u zajedništvu sa nad/biskupijskim i župnim Caritasima u Hrvatskoj i ove godine u suradnji s tvrtkom Lidl Hrvatska u predbožićno vrijeme provodi veliku nacionalnu humanitarnu akciju “Pomagati je lako!”, kojom će se prikupljati namirnice i proizvodi potrebni socijalno ugroženim obiteljima i pojedincima, korisnicima pomoći nad/biskupijskih i župnih Caritasa diljem Hrvatske. Akcija “Pomagati je lako!” provodi se od 20. listopada do 10. prosinca te uključuje sve nad/biskupijske Caritase (17) i sve Lidlove trgovine u Hrvatskoj (86).

Na području naše župe akcija se provodi u Lidlovoj trgoviniu Mate Vlašića 36 za potrebe korisnika Caritasa naše župe. Humanitarna akcija realizira se tako da građani u Lidlu kupljene namirnice i ostale potrepštine koje žele darovati odlažu u za to predviđen prostor unutar trgovine, a Župni caritasi ih usmjeravaju svojim korisnicima kojima su najpotrebnije. Po završetku akcije Lidl će dodatno donirati namirnice u vrijednosti 100.000 kn, koje su ove godine namijenjene korisnicima crkvenih pučkih kuhinja i prihvatilišta, te blagovališta za beskućnike. Pozivamo vas da se u skladu sa vašim mogućnostima uključite u akciju jer zajedno možemo učiniti puno za one kojima je pomoć potrebna i otkriti da „Pomagati je lako“.