Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije
Katedrala Poreč

Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije
Katedrala Poreč

Devetnica Gospi Lurdskoj

Gospa Lurdska

Na Svijećnicu počinje devetnica Gospi Lurdskoj.

Molimo zajedno.

1. dan: Bezgrešna Kraljice koja si se u špilji Massabielle ukazala siromašnoj i zbog neukosti od ljudi premalo cijenjenoj Bernardici, te si na nju svrnula svoj pogled cijeneći nevinost njene duše i gorljivost njenih molitava i objavila joj nebeske tajne, isprosi nam milost da traženje slave Božje bude naše jedino nastojanje te tako postanemo tvoji dostojni sinovi. Zdravo Marijo…

2. dan: Bezgrešna Kraljice koja si iskazala siromašnoj Bernardici svoju želju da te na mjestu ukazanja časte u novoj kapelici podignutoj tebi u čast, te si joj rekla da o tome obavijesti svećenike, isprosi nam milost pobožnosti prema tebi i podložnosti učiteljstvu Crkve. Zdravo Marijo…

3. dan: Bezgrešna Kraljice koja si učinila da na mjestu ukazanja pred očima Bernardice čudesno provrije novi izvor vode po kojoj su se dogodila brojna čudesna ozdravljenja, te tako cijelom svijetu dala znak vjerodostojnosti tvojih ukazanja, isprosi nam milost da po tvom zagovoru ozdravimo od svih slabosti koje čine naš duh besplodnim te da u našem srcu boravi Duh Sveti, mistični izvor kreposti i svih dobrih dijela koji nas upućuju putem vječnog spasenja. Zdravo Marijo…

4. dan: Bezgrešna Kraljice koja si kao maglu na suncu raspršila sve zlobne i lažne sugestije koje su sile zla pokrenule kako bi izokrenuli vjerodostojnost tvojih ukazanja u Lurdu isprosi nam milost da se ne obeshrabrimo zbog bilo kakvog protivljenja te da hrabro kročimo putem spasenja koji si nam ti pokazala. Zdravo Marijo…

5. dan: Bezgrešna Kraljice koja si se udostojala ohrabriti Bernardicu glede njenog vječnog spasenja, kada ti je obećala da će se 15 puta vratiti na mjesto ukazanja, kao što je to tvojom pomoći i učinila usprkos svim protivljenjima, isprosi nam milost vjernosti našim obećanjima na koje nas Ti potičeš te tako postignemo nagradu koju je Bog obećao onima koji ustraju u dobru. Zdravo Marijo… 

6. dan: Bezgrešna Kraljice koja si uvijek cijeli svijet poticala na molitvu svete Krunice i ukazala si se Bernardici s krunicom u ruci te si pratila njenu molitvu, isprosi nam milost ustrajnosti u molitvi i razmatanju otajstava svete krunice te dosljednom životu u nasljedovanju tebe i Isusa. Zdravo Marijo…

7. dan: Bezgrešna Kraljice koja si se udostojala proslaviti pobožnu Bernardicu te si joj udijelila postojanost i smirenost u svim ispitivanjima, prijetnjama i progonstvima, te neosjetljivost za vrijeme ukazanja kad su joj vatrom palili ruke dok je ona u ekstazi tebe molila, isprosi nam milost da u se svima progonstvima i opasnostima s pouzdanjem predamo u tvoje majčinske ruke koje će nas osloboditi svakog zla i pomoći nam zadobiti svako dobro. Zdravo Marijo…

8. dan: Bezgrešna Kraljice koja si na opetovana pitanje i molbe Bernardice riječju pokora za vlastite grijehe za sve ljude koji su vrijeđali Boga objasnila razlog svoje žalosti, te si na sam dan naviještenja kazala vidjelici: Ja sam Bezgrešno začeće, i tako potvrdila istinu vjere, isprosi nam milost istinske pokore za naše grijehe te da uvijek dostojno častimo tvoje Bezgrešno začeće i tako zaslužimo tvoju moćnu zaštitu. Zdravo Marijo…

9. dan:Bezgrešna Kraljice koja si potakla tolike vjernike da sudjeluju u izgradnji bazilike na mjestu ukazanja u Lurdu, kao trajni spomen na ukazanja poniznoj Bernardici i izraz čašćenja čudotvorne vode koja je potekla po tvom zagovoru, isprosi nam milost da po tvom zagovoru sudjelujemo u duhovnoj izgradnji mističnog tijela tvoga Sina, svete Crkve, te živu zahvalnost za sve milosti i darove koje nam Bog daruje po tvom zagovoru. Zdravo Marijo…

(Prevedeno iz «Manuale di Filotea» koji je napisao svećenik Giuseppe Riva penitenzijar iz Milana; objavljeno s Imprimaturom 30. 01. 1897; Vic. Gen. can. Arcangeli, Bergomi. Kroz devet dana se mole slijedeće molitve)