Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije - Katedrala Poreč

: Neka ti srce bude posudica koju ćeš uvijek napuniti na izvoru Božje ljubavi! (sv. Katarina Sijenska)
: Ja sam vrata, govori Gospodin, tko kroz međe uđe, spasit će se; ulazit će i izlaziti i pašu nalaziti. (Usp. Iv 10, 9)
: "Ja sam svjetlo svijeta; tko ide za mnom, neće hoditi u tami, nego će imati svjetlost života." - Ivan 8,12

Sakrament krizme (Svete potvrde) zajedno s krštenjem i pričesti čini cjelinu "sakramenata kršćanske inicijacije". Ovim Sakramentom osoba potvrđuje svoju vjeru i svoju pripadnost Crkvi i za vrijeme njega prima sedam darova Duha Svetoga: mudrost, razum, savjet, jakost, znanje, pobožnost, strah Božji.

Krizmi može pristupiti samo osoba koja:

  • je krštena
  • nema grijeha (mora se ispovjediti)
  • poučena je o vjeri, te može svojevoljno i svjesno obnoviti obećanja koja je sklopio s Bogom prilikom krštenja.

U školskoj godini 2015./2016. za krizmu se pripremaju slijedeći učenici osmih razreda i primljeni su među oglašenike:

  1. Aničić Lara
  2. Bašić Mark
  3. Beletić Stefani
  4. Bisaku Leonard
  5. Blagojčić Leon
  6. Bonaca Cethlin
  7. Borštner Ana
  8. Cvek Gea
  9. Čumigaš Ivan
  10. Dedaj Simona
  11. Deković Ruben
  12. Dodik Ivana
  13. Dugandžić Matej
  14. Duka David
  15. Fuchs Lara
  16. Gašparini Šegon Noa
  17. Grahovac Laura
  18. Grubica Antonio
  19. Grubica David
  20. Hasnek Leonardo
  21. Herak Gaia
  22. Hrast Sony
  23. Jambrešić Karla
  24. Jelenić Sindy
  25. Karamatić Veronika
  26. Klesinger Mateo
  27. Kotarac Antonela
  28. Kovač Vukčičević Matija
  29. Kradija Denis
  30. Kranjec Kristian
  31. Legović Martina
  32. Majdenić Bruno
  33. Markon Petra
  34. Matasović Genoveva
  35. Mažar Petra
  36. Mendiković Mauro
  37. Mihatović Marija
  38. Mihovilović Anton
  39. Morina Martin
  40. Muller Matej 4
  41. Muranović Alan
  42. Perkavac Aurora
  43. Petrović Marjan
  44. Pilat Pada
  45. Plazanić Natali
  46. Plovanić Lean
  47. Poljuha Elena
  48. Poropat Luka
  49. Prskalo Gabriel
  50. Rabak Lara
  51. Radaković Nola
  52. Radman Roberta
  53. Radoš Petra
  54. Radulović Lea
  55. Ritoša Klaudia
  56. Samovojska Jana
  57. Severović Mato
  58. Simpsich Alex
  59. Soldatić Matteo
  60. Staraj Nikolas
  61. Struja Fabio
  62. Sudar Ana
  63. Šafradin Rene
  64. Šergo Gabriel
  65. Šimunović Renata
  66. Šimurina Nicol
  67. Škarica Ivana
  68. Tamburin Antonia
  69. Terlević Endi
  70. Tonković Marko
  71. Topić Marina
  72. Trifunac Nieve 
  73. Valenta Sajmon
  74.  Vidović Paulina
  75. Vitko Ariana
  76. Vladišković Anton
  77. Vujčić Ramona
  78. Balde Tea
  79. Štifanić Alan