Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije
Katedrala Poreč

  • Bazilika 1
  • Bazilika 2
  • Bazilika 3
  • Poreč
  • Vrata
: Ja sam vrata, govori Gospodin, tko kroz međe uđe, spasit će se; ulazit će i izlaziti i pašu nalaziti. (Usp. Iv 10, 9)
: Neka ti srce bude posudica koju ćeš uvijek napuniti na izvoru Božje ljubavi! (sv. Katarina Sijenska)
: "Ja sam svjetlo svijeta; tko ide za mnom, neće hoditi u tami, nego će imati svjetlost života." - Ivan 8,12

Sveta je obitelj, poručio je danas na blagdan Sv. Obitelji papa Franjo, primjer za život svakoj obitelji: Blažena Djevica Marija i sveti Josip poučavaju obitelji kako prihvatiti djecu kao Božji dar, rađati ih i odgajati, surađujući u djelu Stvoritelja i darujući svijetu, u svakom djetetu, jedan novi osmjeh.

Papa je napomenuo da istinska obiteljska radost nije nešto nasumično i slučajno, nego je plod dubokoga sklada među osobama, koje kušaju ljepotu zajedništva i međusobnog podržavanja na životnome putu. Međutim, u temelju te radosti je Božja prisutnost, njegova ljubav koja prihvaća, koja je milosrdna i strpljiva prema svima.

Copyright © Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije - Katedrala Poreč - Sva prava pridržana.

Ova web stranica koristi kolačiće

Ova web stranica koristi kolačiće radi što boljeg iskustva posjetitelja stranice. Klikom na poveznicu 'Informacije' saznajte više o kolačićima. Klikom na poveznicu 'Prihvaćam' potvrđujete prihvaćanje kolačića na ovim stranicama.