Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije - Katedrala Poreč

: Neka ti srce bude posudica koju ćeš uvijek napuniti na izvoru Božje ljubavi! (sv. Katarina Sijenska)
: Ja sam vrata, govori Gospodin, tko kroz međe uđe, spasit će se; ulazit će i izlaziti i pašu nalaziti. (Usp. Iv 10, 9)
: "Ja sam svjetlo svijeta; tko ide za mnom, neće hoditi u tami, nego će imati svjetlost života." - Ivan 8,12

 

 

Molitvena inicijativa pape Franje "24 sata za Gospodina" izražena u poruci za korizmu 2018. započinje u Župi u petak, 9. ožujka 2018. nakon pobožnosti križnog puta (počinje u 17,30 sati) i večernje svete mise koja počinje u 18,00 sati u katedrali. Po završetku svete mise u petak navečer bit će izloženo Presveto u kapeli sv. Križa do večernje svete mise u subotu, 10. ožujka 2018., koja također počinje u 18,00 sati.

U subotu, 10. ožujka od 17,00 do 18,00 sati biti će zajedničko animirano klanjanje.

Tijekom 24 sata ispreplitat će se osobna i zajednička molitva.

Svi smo pozvani sudjelovati o ovom milosnom molitvenom trenutku. Dobrodošli.